Girl Hiking in Mountains


מתבגרים וצעירים שמחפשים את דרכם:

כאשר מתבגר או בוגר צעיר נמצאים בתוך התקופה הסוערת של גיבוש ומציאת דרך,  הדבר האחרון שאפשר להגיד להם זה 'צא מזה'.

החוויה של הקושי יכולה להציף את כל החושים, מה שפעמים רבות מוביל לחרדה ותחושה שאין דרך להתגבר על הקושי. מתבגרים  ובוגרים יכולים למצוא את עצמם פעמים רבות בתוך תחושה של בלבול, לחץ ומצוקה. הקושי יכול להיות קשור למיעוט של חברים, חוסר הצלחה בלימודים, או קושי במציאת בן זוג.

אני מאמינה שמצבים כאלה של תקיעות וקושי, קשר טיפולי עם  איש מקצוע- כזה שיכול לראות אותך כמו שאתה ממש, מקרוב – מה שכואב לך ומה שעושה לך טוב ועוזר לך, יכול לחולל פלאים ולשנות את המצב שבו אתה נמצא מקצה לקצה. מתוך החוויה שלי, קשר קרוב עם איש מקצוע יכול לאפשר לך לראות את המצב שבו אתה נמצא באופן חדש ולהאמין שהוא ניתן לשינוי.

בפגישות הראשונות של הטיפול, בדרך כלל שתיים או שלוש פגישות, אני אקשיב למה שמטריד אותך, איך אתה מבין את מה שהסתבך. אני אציע דרך לראות ולחשוב את מה שנתקע ולא עובד.

בפגישות האלה תלמד להכיר אותי ואת דרך המחשבה שלי.

אחרי הפגישות הראשונות נוכל להחליט אם יוצאים לדרך המשותפת אחרי שחשבנו והחלטנו ביחד על המטרות והדרכים בהן הטיפול יכול לעזור לך להתמודד עם מה שנראה חשוב וכרגע לא  ממש מסתדר.
 

מתבגרים וצעירים שסובלים מקושי נפשי:

הטיפולים

מתבגרים וצעירים רבים מאובחנים כסובלים מקושי נפשי.

 

לפעמים זאת תהיה אבחנה של הפרעת אישיות, לפעמים של דיכאון או חרדה ולפעמים כסובלים ממחלה כדוגמת סכיזופרניה, מאניה דפרסיה. וישנם מצבים שהאבחנה לא קיימת אבל המתבגר, הצעיר או הוריו מרגישים שיש בעיה אפילו שהיא עוד לא קיבלה "שם" או אבחנה מרופא.

במצב בו המתבגר או הצעיר סובלים מקושי נפשי, הסבל הכאב והתמודדות הם לפעמים כמעט בלתי אפשריים עבור האדם עצמו, שמרגיש שהוא לא מצליח להתמודד עם המשימות של החיים: להיות עם חברים, ללמוד, לעבוד.

לפעמים במצב הזה אפילו לקום בבוקר מהמיטה, להתקלח או כל משימה 'פשוטה' אחרת  מרגישה כבלתי אפשרית.

אם משהו מתוך מה שתיארתי מרגיש מוכר, נוגע ומצליח לתאר את המצב שלך,  אני מזמינה אותך לפנות אלי. 

לצאת מתוך הסבך והקושי ולמצוא דרכים לחזור לקשר עם אנשים בני גילך, למסגרת של לימודים או עבודה - זו משימה שמחייבת עזרה מאיש מקצוע. 

עזרה מקצועית יכולה להוציא  אותך מתוך מקום של תקיעות, צמצום וחוסר יכולת להיות חלק מהעולם למקום שבו תרגיש מחדש שיש לך את הכלים להצליח להתמודד להיות בחברה, לעבוד ללמוד ולמצוא זוגיות מתאימה.

Couple's Portrait

הדרכות הורים למתבגרים ובוגרים צעירים:

Comforting

כמו בשיר של אהוד בנאי "מהרי נא" (הילד בן שלושים) הרבה פעמים בניגוד לכל התכנונים והחלומות, הורים מוצאים את עצמם  עם ילד שמסרב לגדול ולהתבגר.

 

ילד שנמצא בבית ולא מצליח לבנות לעצמו חיים נפרדים או חיים משל עצמו. לפעמים זה כרוך בכך שהילד מאובחן כמתמודד נפש (הפרעת אישיות או מחלה נפשית) ולפעמים למרות שאין אבחנה ברורה אתם ההורים מבינים שיש בעיה ואתם מתקשים, למרות המאמצים הרבים לעזור לילד לפתור או להתמודד אתה.

 אולי אפילו ניסיתם כבר (ויותר פעם אחת) להפנות את הילד לטיפול פסיכולוגי והילד סירב או שלא הרגשתם שהטיפול מצליח לקדם או עוזר לו לצאת מתוך הסבך שנתקע בתוכו.

אם התיאור הזה מתאר את הילד שלכם ואת התחושות שאתם מתמודדים איתן כבר זמן רב, אני מזמינה אתכם להתקשר אלי ולקבוע איתי פגישה.

 אולי זה יפתיע אתכם- אבל ע"פ תפיסת העולם שלי, לכם ההורים, יש את הכוח והיכולת לשנות את המצב של הילד גם אם הוא עבר כבר את גיל עשרים (ואולי כבר מתקרב לשלושים).

בפגישות המשותפות שלנו נלמד ביחד לזהות את דפוסי היחסים שלכם עם הילד, נלמד מה התוצאה של אותם דפוסים, כיצד תוכלו לשנות אתם ועל ידי השינוי לגרום לשינוי מהותי במשפחה שלכם.

 ביחד נוכל לעזור לילד ולכם לזוז מתוך המקום התקוע לעבר מקום של שינוי ותקווה.

יעוץ ממוקד בענייני קרירה 

מפגשי הייעוץ הממוקד

כולנו נמצאים פעמים רבות בצמתים שאנחנו מתקשים לקבל בהם החלטות. לפעמים זה קשור להתלבטות בתוך מקום העבודה: קושי מול קולגות, הבוס, שותפים עסקיים. 
במצבים האלה בדרך כלל נתחיל משיחות עם חברים או שותפים לעבודה אך לא תמיד יש להם את התשובות המדויקות והמתאימות בתוך המצב המאוד מיוחד בו אנחנו נמצאים. מצד שני לא בהכרח המצב מצריך טיפול ארוך ומתמשך לאורך חודשיים רבים.

 

הייעוץ הממוקד נותן מענה בדיוק עבור המצבים האלה. מצבים בהם מצד אחד, אתם נמצאים בתוך התלבטות ולא מצליחים להגיע להחלטה מה הדבר הנכון. מהצד השני לא צריכים, רוצים או פנויים לטיפול ארוך טווח. 

man-96587_1920.jpg